Na internetu lze najít spoustu online překladačů, které překládají celé věty i souvětí. Text jednoduše napíšete nebo zkopírujete do online překladač.

Zvolíte si jazyk z jakého chcete přeložit nebo dáte autodetekci a zobrazí se překlad Vašeho textu. Tyto online překladače vět, textů jsou vynikajícím pomocníkem. Obzvlášť při čtení stránek v cizím jazyce, čtení či psaní emailů, chatu a různých online aktivit. Výsledek překladu vidíte okamžitě a většinou je velmi přesný. Moderní strojové učení už umí automaticky detekovat různé způsoby syntaxe, gramatiky textů v překladači i rozpoznat dokonce o jaký jazyk se jedná.

Překladač vět a textů

Překladače vět a textů se velmi hojně využívá zejména na internetu obrovskou masou lidí. I když už dnes spoustu lidí zná širokou škálu základních frází v různých cizích jazycích, a nemusí pokaždé překládat co vidí a slyší, občas se bez překladače či slovníku neobejde ani ten největší odborník. Překladač pracuje s obrovskou databází slov, sousloví a vět a využíváme je docela často když se nám zrovna nechce dané slovíčko hledat v kapesním slovníku cizích slov. Výhodou je obrovská nabídka jazykových kombinací a to v reálném čase. Takto lze v reálném čase pohodlně překládat věty do mnoha jiných jazyků: angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, ruštiny, čínštiny, arabštiny, polštiny ale i do jazyků cizokrajných jako  je třeba tatarština, svahilština, hauština či khmerština. Odborně se tomu říká Multijazykový překladač vět, slov a souvětí.

Google Překladač vět

Problém může nastat, když napíšete velmi komplikovanou větu či souvětí. Strojové učení překladače nemusí zvládnout takto náročné či specificky poskládané slova, věty. přeložit správně. Jelikož se jedná o umělou inteligenci tak i ta vykazuje bohužel chyby a nemusí zvládat překládat takto náročná složení slov, synonym či antonym. I když využíváte v současné době asi nejlepší překladač textů Google, mějte na paměti, že se jedná pouze o informativní překlady. Pokud požadujete překlad přesný, odborný je lépe využít služeb nějaké překladatelské agentury, které na tyto texty mají jazykovědce a překladatele. U online překládání Google překladačem text by neměl byt moc dlouhý. Hrozí totiž zkomolení slov, či vytvoření nesprávných slovních spojení. Je lépe text rozdělit na několik krátkých částí i vět aby byl výsledek co nejpřesnější. Pokud potřebujete překládat odborné texty, jazykolamy, právní či vědecké dokumenty, určitě se vyplatí si výsledek nechat zkontrolovat profesionálem. Google překladač lze využít i ve školní výuce. Dá se jej použít jako obyčejný slovníček, či pomocník při tvorbě školních prací. Máte li ovšem za domácí úkol překlad počítejte s tím, že použítím google překladače výsledný text nemusí být přesný.

Jak funguje překladač vět Google

Text, který je vložen do formuláře, je následně odeslán do Google Překladače. Google text (věty nebo slova) v několika okamžicích za pomocí umělé inteligence přeloží a vrátí Váš text zpět. Goolge překladač je zdarma, umí překládat slova, celé věty ale i celé stránky. Googlovský překladač umí překlad z cizích jazyků do českého, ale zvládá překládat i cizí jazyky mezi sebou navzájem.

Seznam známých překladačů vět a textů online

Kliknutím na odkaz vyberte překladač, který chcete použít a okamžitě můžete překládat slova i celé věty. Vyberte si požadovaný překladač, pak vyberte jazyk, ze kterého chcete překládat a jazyk překladu. Překladače umožňují výběr z 66 jazyků (i více). Text je okamžitě překládán online. Tlačítkem <> je možné rychle změnit směr překladu.