eBay – jak hledat zboží

Pokud se obáváte toho, že v obrovské nabídce eBay budete dlouho hledat to, co přesně chcete, tak jsou vaše obavy naprosto zbytečné. I když na eBay najdete opravdu nepřeberné množství zboží, orientace v něm je velmi jednoduchá a zvládne ji úplně každý.

Vyhledávat se dá navíc hned několika způsoby, záleží tedy jen na vás, kterému z nich dáte přednost.

Co vás čeká na domovské stránce eBay?

Když otevřete internetovou stránku eBay, na jeho domovské stránce objevíte produkty, které jsou právě velmi oblíbené a často žádané, značky, které nabízejí velkou slevu svých produktů, a také nejrůznější trendy zboží, například v tomto období nejrůznější vánoční dekorace. Zajímavá je zcela jistě i rubrika, která se věnuje zboží, které je právě v tento den nabízeno s velkou slevou a dopravou zdarma.

V horní části obrazovky máte samozřejmě k dispozici možnost vyhledávat zboží cíleně, stačí si vybrat z nabízených kategorií, nebo napsat do vyhledávacího políčka konkrétní název či jen typ produktu, o který máte zájem.

Hledání zboží podle kategorií

Veškeré zboží na eBay je přehledně rozčleněno do nejrůznějších kategorií, například dům a zahrada, elektro, počítače, hudba, knihy, mobilní telefony, hry a zábava, oblečení, obuv a doplňky, sport, starožitnosti, umění, zdraví a krása, domácí zvířata či cestování. Každá z těchto kategorií je pak ještě dále rozčleněna do mnoha dalších podkategorií, můžete tak používat podrobnější filtry pro upřesnění vašich specifických požadavků, a hledání je tak velmi snadné a rychlé.

Fulltextové hledání zboží

Druhou možností je fultextové vyhledávání pomocí lišty v horní části obrazovky. Zde stačí v angličtině napsat název zboží či jeho popis a následně se vám zobrazí zboží, které vašim parametrům odpovídá nejvíce. Toto vyhledávání se doporučuje především v případě, že máte více méně jasnou představu o tom, jaké zboží vás zajímá. Toto vyhledávání se dá navíc upřesnit i pomocí rozšířeného vyhledávání, kde si můžete například zvolit, zda máte zájem o zboží použité či pouze nové, v jakém cenovém rozmezí či ze skladovacího prostoru v nějaké konkrétní zemi, což může ovlivnit cenu a dobu dodání.

Co je dobré mít na paměti?

Než zboží skutečně zakoupíte, je dobré zkontrolovat několik informací. Mezi ty nejdůležitější patří především hodnocení prodávajícího, tedy zda má dobré reference, dopravu, v případě, že u produktu najdete nápis „free shipping“, znamená to, že doprava je zdarma, pokud ne, zkontrolujte, kolik vás doprava bude stát a zda se vám nákup zboží opravdu vyplatí. Zjistit také můžete, za jak dlouho vám bude zboží pravděpodobně doručeno a také možnosti platby. Obecně platí, že na eBay můžete platit prostřednictvím platební karty či službou PayPal. Pak už nezbývá nic jiného, než kliknout na ikonku a zboží koupit.