eBay – registrace a přihlášení

Jedním z rozdílů oproti nakupování na některých českých e-shopech je skutečnost, že pokud chcete nakupovat na eBay, musíte se registrovat. Nákup bez registrace není možný. Nemusíte se ale ničeho bát, systém registrace je velmi jednoduchý a bezpečný.

Nemusíte zadávat žádné osobní údaje, nemusíte se tedy obávat o bezpečnost vašich osobních údajů a navíc vám registrace nezabere víc než několik málo sekund.

Jak se na eBay registrovat?

Abyste mohli na serveru eBay nakupovat, musíte si před vaším prvním nákupem nejprve vytvořit váš vlastní účet. Jeho vytvoření je velice snadné a rychlé. Na domovské stránce serveru stačí v pravém horním rohu kliknout na ikonku s nápisem My eBay, po jejímž rozkliknutí si můžete vybrat ze dvou možností – vytvořit nový účet či přihlásit se. Při prvním nákupu přes eBay samozřejmě nejprve využijete první možnost, vytvoření účtu.

Je vhodné říci, že registrace na eBay je velmi jednoduchá a nemusíte se obávat žádných skrytých poplatků, vše je zcela zdarma. Základní možností založení vlastního účtu je zadání vašeho křestního jména a příjmení, emailu a zvolení vhodného hesla. Jde tedy o velmi podobný postup jako na většině dalších internetových obchodů. Po vytvoření účtu vám server eBay na vámi uvedený e-mail pošle potvrzovací kód a vše je hotovo, váš účet je aktivní a vy můžete nakupovat. Další možnost přístupu k nákupu na eBay je pak přes váš Gmail či Facebook, pokud některou z těchto služeb využíváte a chcete ji k přihlášení využít. Tento způsob je velmi jednoduchý a neobnáší zadávání žádných údajů, na druhou stranu musíte počítat s tím, že vám s velkou pravděpodobností eBay bude zasílat různé nevyžádané zprávy a informace.

Personalizace vašeho účtu

Dalším krokem po vytvoření vašeho účtu může být jeho personalizace, přizpůsobení vašim potřebám tak, aby pro vás nakupování na eBay bylo snadné a ušité na míru. Jednou z nejčastěji využívaných služeb je především nastavení vaší doručovací adresy, na kterou chcete, aby vám zboží objednané přes eBay bylo dodáno, adresu tak poté již nemusíte znovu nikam zadávat při objednávání konkrétního zboží. Adresa ale není jedinou informací, kterou můžete do svého účtu přidat, zvolit můžete i další filtry, které vám váš účet více personalizují, a vám se tak bude ukazovat při vyhledávání pouze zboží, které odpovídá vašim preferencím.

Opakované přihlášení

Pro každé další přihlášení na eBay používejte údaje, které jste při registraci zadali. Po přihlášení se dostanete ke svému profilu, na kterém můžete sledovat například historii svých nákupů a zároveň si zde můžete ukládat i své oblíbené prodejce nebo obchody. Po ukončení nákupu je samozřejmě vhodné, tak jako ve všech internetových obchodech, se ze svého účtu odhlásit.